Lista aktualności Lista aktualności

Jodła na zielonogórskim deptaku już od dzisiaj wprowadza zielonogórzan w nastrój świąteczny...

Choinka z lasu, która zdobi Zieloną Górę to kontynuacja podjętej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze wspólnie z władzami miasta Zielonej Góry tradycji. w minionym roku tradycji.

Tegoroczne drzewko świąteczne to prezent dla zielonogórzan od zielonogórskich leśników. Rosnąca na terenie Nadleśnictwa Babimost, pachnąca dwunastometrowa jodła została w poniedziałkowy poranek pzywieziona do Zielonej Góry przez Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie.

Choinka z lasu już od samego rana zachwycała swoim urokiem i zapachem zielonogórzan, którzy jak sami mówią w wywiadzie dla Radia Zachód "pokazuje ciepło domu rodzinnego na święta", "(...) jest oryginalna", "(...) i w nastrój świąteczny wprowadza na pewno"- nic dodać nic ująć.

Już niebawem, bo 6 grudnia br., piękna jodła zdobiąca zielonogórski deptak, w trakcie koncertu zimowych piosenek i pastorałek zostanie przyozdobiona przez dzieci i uroczyście rozbłyśnie podczas Mikołajek Miejskich, zorganizowanych wspólnie przez Urząd Miasta Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury i Lasy Państwowe.

Moment, w którym choinka z lasu stanęła na zielonogórskim deptaku został uwieńczony przez zielonogórzan oraz regionalne media- warto samemu zobaczyć i już dzisiaj zaplanować czwartkowy wieczór przyłączając się do mikołajowego wydarzenia (link).

Wiecej o choince z lasu- o jej montażu i planowanych 6 grudnia br. Mikolajek Miejskich znajduje się na stronach i profilach społecznościowych regionalnych mediów oraz stronach lokalnych samorządów: Gazeta Lubuska (link), Gazeta Wyborcza (link), Radio Zachód (link), Urząd Miasta Zielona Góra (link), News Lubuski (link), Miasto ZG (link), Wiadomości ZG (link).

My babimojscy leśnicy jesteśmy dumni, że to właśnie nasza jodła będzie dawała radość mieszkańcom Winnego Grodu!