Asset Publisher Asset Publisher

Bakcyl Roadless Trail

W minioną sobotę, 18.11.2017 r., Nadleśnictwo Babimost gościło na swoim terenie kilkudziesięciu biegaczy ścigających się ze swoimi słabościami w Bakcyl Roadless Trail.

Trasa biegu prowadziła gruntowymi drogami, ścieżkami, duktami – jednym słowem 50 km bezdroży. Start i meta zlokalizowana była w wigwamie koła łowieckiego "Jeleń" Babimost. Organizatorem biegu był Babimojski klub Biegowy „Bakcyl”.

Dla niektórych uczestników było to pierwsze spotkanie z biegiem na dystansie ponad maratońskim o charakterze przełajowym – prawie 400 m przewyższenia. Punkty kontrolno-odżywcze zlokalizowano przy leśniczówkach. Pierwszy punkt na 16 km w Leśnictwie Laski, a drugi na 36 km w Leśnictwie Kolesin, na którym biegacze mogli uzupełnić płyny i wrzucić coś konkretnego na ząb.

Tytuł 1 MAJCHERA Bakcyl Roadless Trail zdobył pan Grzegorz Siergiejewicz z Wolsztyna uzyskując rewelacyjny czas 4 godzin i 5 minut. Tytuł 1 BRZYTWY przypadł pani Joannie Ratajczak z Poznania, która pokonała trasę w czasie 5 godzin i 7 minut. O trudach tego biegu świadczy to, że 4 zawodników nie ukończyło biegu.